העצמת הנשיות

384391_10150388139717133_633897132_8680770_56524075_nהעצמת הנשיות: לגלות, לרפא ולהעצים את המהות הנשית

העצמת נשים. זה ממש לא התחום שבו אני עוסקת. כשאני מדברת על כך שאני מנחה של מעגלי נשים, מייד, אני מוכנסת אל תוך הקטגוריה הזו. אז אני רוצה להצהיר – לא! הנשים הן עוצמתיות, ואני, לשמחתי, כבר נולדתי למציאות שאני לא זקוקה להעצמה. לאחרונה אני מתחילה להצליח ליצור בתוכי הגדרה חלופית ל"תחום"– העצמת הנשיות.

דבר ראשון – חשוב לומר, אני מכבדת מאוד את העשייה של "העצמת נשים". אכן, יש בהחלט מקום להגיע לנשים רבות רבות בעולמנו שקיימת בהן אמונה שמכיוון שהן נשים, יש בהן נחיתות. גם אם נחיתות קטנה. אולי אפילו קורבנות. זה גם זמן ומקום טוב לומר תודה גדולה לתנועה הפמיניסטית, שיצרה שינוי עצום בעולמנו. במשך שנים לא רבות כל כך, הלך העולם והשתנה, ועדיין משתנה. מבחינה חברתית, תעסוקתית, חוקתית ועוד.

השינוי הוא בהחלט שלם, במובן שהתנועה מתקיימת בשני הכיוונים – מצד אחד שינוי מלמעלה כלפי מטה – מהרשויות, מהחוק, מהנורמות והסביבה השינוי משפיע פנימה אל תוך הערך העצמי של כול אישה. גם אם היא עדיין חיה בעולם של שלטון גברי משפיל, היא כבר יודעת שנשים אחרות בעולם יצרו לעצמן את החופש להיות נשים. ובכיוון השני, זה המכונה "העצמת נשים", מהעולם הפנימי, החוצה אל ההתנהגות והסביבה. שינוי בדימוי ובערך העצמי של האישה, כאדם וכאישה המשפיעים על ההתנהגות, על מקומות העבודה, על היכולת להציב גבולות, להיות חופשייה ממקום של חופש פנימי. לדעת מתוכנו שאנחנו שוות, בכל תחמי החיים.

עכשיו הזמן לשלב הבא. להעצים את הנשיות.

הנחת הבסיס לרעיון היא שיש שוני. שאישה וגבר זה לא אותו הדבר. איזה יופי!! אותי זה מאוד משמח, אני אוהבת את היותי אישה, ומי שלא קיבל את המתנה הזו הפסיד (בהצלחה בגלגול הבא…). אז החדשות הטובות הן – שאישה זה דבר מאוד מיוחד. אולי יהיה נוח יותר להגדיר זאת כך – אישה מביאה איתה את המהות הנשית, את האנרגיה הנשית. יש בנו גם את הזכרית, יש בגברים גם את הנקבית. זה אכן כך, אך אנחנו, כנשים, מביאות מתוכנו אל עצמנו ואל הסביבה את האנרגיה הנשית. אנחנו מביאות אותה מול הגברים, מול הילדים, בתור בסופר, בפקק, במשרד, כמנהלת, כמזינה ומבשלת, ומזדיינת. סליחה.

אולי בפעם אחר אחרת אשתף בתחושות ובמחשבות שיש בי לגבי עד כמה העולם שלנו זקוק לנשיות, כדי לאזן את האנרגיה הגברית השולטת בכל תחומי החיים. הפעם, אני רוצה לדבר איתך על האנרגיה הנשית שיש בך, ועל כך שהאנרגיה הזו טובה לך, ואולי אפילו מבקשת ממך לתת לה קצת יותר מקום, והרבה יותר קבלה ואהבה.

אחד ה"כללים" שגיליתי בחיי, (מזל שיש חכמים אחרים שגילו כבר לפני, אבל אני "קרצייה" שלומדת ומאמינה לכל דבר רק מתוך החוויה האישית…) זה שכול דבר הקיים בנו כפוטנציאל, רוצה להתממש. ואם הוא נחסם מלהתממש, (כי "אמא שלי" , "המורה שלי", "לא קיבלתי…",מה שלא היה שם כדי ליצור חסימה…) אז נוצר מחסום פנימי בזרימת אנרגיית החיים שבנו. אם יש פוטנציאל ליצירתיות, לדוגמה, אבל אין לה ביטוי, כי ככה וככה קרה, אז היצירתיות הזו מתחלפת בשעמום, בתסכול חוסר אמונה בעצמי, ואולי אפילו במחלה ותגובות פיזיולוגית. עד כאן – שום דבר חדש.

אם כך, בכל אחת מאיתנו פוטנציאלים של מהות נשית, של אנרגיה נשית שעדיין מצפים למימוש. נפלא! יש בנו רכות, כן, רוך נשי, שפעמים רבות מכוסה בכל כך הרבה הגנות ואין גישה לרוך… יש בנו תקשורת ויכולת "אומנותית" ליצירת קשרים אינטימיים שלא תמיד מצאנו עם מי לממש. יש בנו עדינות. רגישות, אינטואיציה, נתינה, הקשבה, יצירתיות, ייצריות… כל אלו ועוד הרבה איכויות נשיות שממתינות שנביא אותן אל קידמת בימת חיינו, ונקבל אותן האהבה.

האנרגיה הנשית היא בראש ובראשונה (עבורי) אנרגיה של חיות, "ויטליות", שמחת חיים, עוצמה רגשית, אהבה וחיבור לטבע הפנימי. מחסומים רבים יושבים בינינו לבין מימוש הפוטנציאל שלנו לחיות מלאה. זו הנשימה שלנו ששטחית מדיי. זו הביקורת שלנו על הגוף הנשי והגוף שלנו שלא מאפשרים לנו לחגוג את המתנה המופלאה, את החיים בגוף חש ומשוחרר. לפעמים זו קורבנות שלא מאפשרת קלילות והצלחה. זה מתח, הרבה מתח וסדר יום עמוס ותובעני, שלא משאיר מקום לרגשות המגוונים והיפים שלנו. יש, בלי עין הרע, הרבה מחסומים. ויש!… עוד הרבה פוטנציאל לממש.

המהות הנשית שבנו, סוד קטן ומסתורי שפנים רבות לה. היא עדינה ופגיעה, היא מלאה בקסם ורטטים של עולם הנסתר. היא פראית וחייתית, חושנית ומינית, היא חכמה ונושאת בה חוכמה עתיקה כמו האדמה ממנה אנו באות. אמהית. היא אינטואיטיבית כל כך שזה לפעמים מפחיד… היא שוטפת כמו מים, רגועה כמו מים, טרייה כמו מים, סוערת, משקפת, משנה כול דבר איתו היא באה במגע… משתנה תדירות… ההרגשה היא שכשאני מנסה לדבר אותה, לכתוב אותה, היא אומרת לי, "נראה לך… אי אפשר להכניס אותי לתבניות מילים. אני מהות של תחושה, של קסם, הראי אותי, היי אותי. עליי… אי אפשא "לדבר על" יש "להיות את" , כי אני מהות שאין להסבירה".

אני מזמינה אותך להתחיל ולהמשיך במסע "השבת האישה שבי הביתה", ולגלות את הדרכים שלך להעצים את האישה והנשית שאת. לגלות את המהות הנשית שחייה בך.

אני יודעת לעשות את זה בדרכים שלי, ואת מוזמנת להצטרף, לקבל השראה ולהמשיך במסעך. במפגשים להעצמת הנשיות נקשיב ונשתף, נעצים את זרימת האנרגיה הנקבית אל תוך הגוף שלנו, ונשחרר חסימות אנרגטיות של הזרימה הזו בתוכנו. נתרגל הקשבה לגוף (המורה הכי חכמה שלי…), נלמד לנשום נשימה נשית, נמצא את הנשית שבי ובנשים האחרות ונשקף אחת לשנייה את היופי, נגלה את האיכויות החסומות בנו וניקח על עצמנו את ההזמנה לפתוח להן מקום בתוכנו. נחווה שמחת חיים הבאה מתוך חיות ונזמין אותה לחיינו. ואולי נקדיש גם זמן ותשומת לב לשמחת הגוף הנשית.

יותר מכול טכניקה ושיטה, עבורי, מה שמעצים יותר מכול את הנשיות, זו מעגל הנשים. הנוכחות של האישה בתוך רחם מכילה ותומכת. כמו ערסול ומגע של חום ואהבה. את מוזמנת למעל הנשים!

עגלי לך מעגל!

אל דף הבית של נשים במעגלי החיים – מיכל דון